Protokół
PROTOKÓŁ Nr XX/2008
z Sesji Rady Gminy w Ustroniu Morskim
z dnia 30 lipca 2008r.
Przewodniczący Rady Andrzej Basarab otworzył XX Sesję Rady Gminy w Ustroniu Morskim zwołaną w trybie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym, na wniosek 12 radnych. Na sesji obecnych 15 radnych, obrady są prawomocne (lista obecności stanowi załącznik nr 1 do niniejszego protokołu). Przewodniczący powitał radnych oraz przybyłych gości.
Przedstawił propozycje porządku obrad sesji:
- Otwarcie sesji, stwierdzenie quorum.
- Rozpatrzenie projektu uchwały uchylającej uchwałę w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębu Bagicz i części obrębu Sianożęty w Gminie Ustronie Morskie; dyskusja; podjęcie uchwały (druk nr 1)
- Zamknięcie sesji.
Radny Mirosław Szymanek:
„ Wysoka Rado! W imieniu wnioskodawców odczytam i przedstawię wniosek oraz projekt uchwały złożony do Biura rady Gminy w dniu 28 lipca br.
Uchwała nr XX/120/2008 Rady Gminy w Ustroniu Morskim z dnia 30 lipca 2008r uchylająca uchwałę w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębu Bagicz i części obrębu Sianożęty w gminie Ustronie Morskie.
Na podstawie art. 14, ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717; z 2004r. Nr 6, poz. 41, Nr 141, poz. 1492; z 2005r. Nr 113, poz. 954, Nr 130, poz. 1087; z 2006r. Nr 45, poz. 319, Nr 225, poz. 1635; z 2007r. Nr 127, poz.880) uchwala się, co następuje:
§ 1.
Uchyla się uchwałę Nr XLI /225/ 2006 Rady Gminy w Ustroniu Morskim z dnia 10 lutego 2006r. w sprawie przystąpienia do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego części obrębu Bagicz i części obrębu Sianożęty w Gminie Ustronie Morskie.
§ 2.
Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Ustronie Morskie.
§ 3.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Taka jest treść projektu uchwały, nad którą Rada podejmie dyskusję i rozpatrzy.
Radny Zenon Wajgert – Przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego odczytał treść analizy – uzasadnienia.
„ Poniższa Analiza-Uzasadnienie związane są z projektem uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr XLI/225/2006 Rady Gminy w Ustroniu Morskim z dnia 10 lutego 2006 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębu Bagicz i części obrębu Sianożęty w gminie Ustronie Morskie.Przedmiotem szczególnego zainteresowania mieszkańców gminy oraz jej władz jest sposób i termin zagospodarowania przestrzennego obszaru Bagicz - Sianożęty. Teren Bagicz - Sianożęty objęty jest planem miejscowym uchwalonym uchwałą Nr XXIX/168/97 Rady Gminy w Ustroniu Morskim z dnia 26 marca 1997 roku w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów wsi Bagicz. Cały nieomal teren jest on we władaniu Baltic Center Polska Sp. z o.o., którego Prezesem jest pani Małgorzata Parzychowska-Czarnota, reprezentująca firmę w rozmowach z władzami Gminy. Firma Baltic Center Polska Sp. z o.o. ( dalej B.C.) nabyła teren umową przedwstępną w 2002 roku a następnie umową właściwą w 2003 roku. Plan dla tego obszaru został opracowany w 1997 roku.
Firma B.C. do dnia dzisiejszego nie rozpoczęła żadnych działań inwestycyjnych na tym terenie. W 2003 roku po raz pierwszy Rada na wniosek firmy wyraziła zgodę na przystąpienie do zmiany planu. W 2006 roku firma ponownie zwróciła się do władz Gminy o opracowanie zmiany obowiązującego planu pod kątem zwiększenia ilości miejsc. Rada Gminy uchwałą z 10 lutego 2006 roku wyraziła na to zgodę. Od tego czasu prowadzone były prace projektowe przez mgr inż. arch. Iwonę Klimek -Łukaszewską , które jak okazało się ostatnio na spotkaniu 13 maja 2008r. z władzami gminy nie mają żadnego umocowania prawnego. Dotychczas było nam wiadomym , że plan jest sporządzany przez firmę B.C. , za pieniądze firmy. Na spotkaniu z radnymi pani Prezes stwierdziła, że nie zlecała takiego opracowania mimo częstych kontaktów z Projektantką. Nie jest wiadomym , żeby był ogłoszony przetarg na sporządzenie planu , i że przetarg ten wygrała pani Iwoną Klimek - Łukaszewską z którą Wójt podpisał umowę.Przedstawione władzom gminy projekty planu miejscowego obszaru Bagicz –Sianożęty ( kilka ) opracowane przez mgr inż. arch. Iwonę Klimek - Łukaszewską wywołały poważną dyskusję radnych gminy oraz członków Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, Podstawą dyskusji były następujące problemy:
1. Na jakiej podstawie pani Iwona Klimek-Łukaszewska wykonuje prace projektowe?
2. Gdzie są koncepcje projektowe lotniska , mariny i wód geotermalnych o których
projektantka mówiła na spotkaniu w Urzędzie Gminy, a które stanowią podstawę prac
projektowych (zachodzi pytanie czy w ogóle są ?);
3. Projekt planu świadczy o tym, że podjętą uchwałę Rady Gminy o zmianie
obowiązującego planu miejscowego dyskutowanego terenu można różnorodnie
interpretować i to nie tak jak było w intencji Rady ( ilość mieszkańców i turystów,
zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna, intensywność zabudowy itp.);
4. Jak można opracować projekt planu bez uwzględnienia uwarunkowań przyległych
terenów Podczela ?
5. Brak jest określenia szczegółowego, strategicznego programu funkcjonalnego
miejscowości ( usługi obsługi turystów - lotniska, mariny , centrum usługowego ,
aquaparku, sanatoriów itd. ) oraz wcześniejszej jego realizacji tak, ażeby nie stała
się ona konkurencyjna dla pozostałej części Gminy w zakresie istniejących głównych
funkcji, przy jednoczesnych wątpliwościach odnośnie realizacji strategicznych usług
obsługi turystów przez Baltic Center Polska ( lotnisko , marina, park wodny, tereny
sportowe itp.);
6. Realizacja zainwestowania terenu wymagać będzie bardzo dużych środków
finansowych, co może się odbyć tylko kosztem braku realizacji inwestycji gminnych
na pozostałych terenach Gminy (jak rozwiązać ten problem?);
7. niezbyt precyzyjna analiza do uchwały z 2006 .r. o przystąpieniu do zmiany planu
Bagicz- Sianożęty i zapisu w planie spowodowały daleko idącą interpretację zapisów
planu , która pozwała na budowę miasta z kilkunastotysięczną liczbą mieszkańców i
jeszcze większą ilością miejsc turystycznych.
Sprzedając teren B.C. zakładaliśmy zabudowę poszczególnych obszarów funkcjonalnych przez jednego, podstawowego dewelopera (przy ewentualnej koordynacji przez Baltic Center ). Tylko taka forma inwestowania pozwoliłaby na realizację miejscowości, która nie byłaby powtórzeniem bałaganu zainwestowania obszarów nadmorskich. I to zagadnienie natęży traktować jako STRATEGICZNE w zakresie sposobu realizacji zabudowy tego terenu. Próba zabudowy terenów oparta o wydzielone działki może prowadzić do stwierdzenia, że zabudowa będzie trwała latami, powstanie bałagan realizacyjny ( część działek zabudowanych obok działek nieużytkowanych kupionych dla celów spekulacyjnych), a całe działanie Baltic Center sprowadzi się do sprzedaży działek -świadczą o tym propozycje podziału terenów na działki o małych powierzchniach przy bardzo wysokich wskaźnikach intensywności zabudowy) w tymi w centrum usługowym, co jest absolutnie niedopuszczalne. Takie zespoły musi realizować jeden deweloper - inwestor.
Miejscowość powinna być realizowana etapowo, całymi kompleksami terenowymi, ze szczególnym wyróżnieniem w pierwszym etapie centralnych usług obsługi turystów równocześnie z hotelami ( może i sanatoriami i centrum kongresowym) oraz z uwzględnieniem etapowej realizacji infrastruktury technicznej. W związku z zaistniałą sytuacją ustala się podjecie następujących działań:
1. uchylenie uchwały o przystąpieniu do zmiany planu ze względu na jej
wieloznaczność , różnorodne interpretowanie oraz brak danych odnośnie
możliwości realizacji strategicznych funkcji (lotnisko, marina , itp.);
2. zlecić specjalistom opracowanie koncepcji możliwości lokalizacji lotniska i
mariny wraz z ich wyceną;
3. w oparciu o w/w koncepcje wykonać koncepcję funkcjonalno-strukturalną
zaopiniowaną przez Urząd Morski , władze lotniskowe i Urząd Miasta Kołobrzeg, która przyjęta byłaby przez Radę Gminy i stanowiła podstawę sporządzenia nowej zmiany planu miejscowego;
4. na podstawie powyższych materiałów podjęta zostanie decyzja o ewentualnej
zmianie planu miejscowego ze szczegółowym zapisem uwarunkowań do
planu;
5. do czasu sporządzenia zmiany planu firma BC może realizować ustalenia obowiązującego planu z 1997r..
DYSKUSJA:
Wójt Gminy:
„ Wysoka Rado!
13 maja 2008r. odbyło się spotkanie Radnych, komisji Urbanistycznej, Projektanta Panu Przestrzennego Zagospodarowania Bagicz oraz Pani Prezes Bałtyckiego Centrum Turystycznego. Na spotkaniu tym przedstawiony został projekt zmiany planu przestrzennego zagospodarowania Bagicz. W burzliwej dyskusji padło wiele krytycznych uwag, co do tego dokumentu, jego zapisów dotyczących zagospodarowania poszczególnych obszarów terenu. Uwagi te wnosili radni, jak i komisja urbanistyczna. Wszystkie te uwagi zostały zapisane
w protokole z tego spotkania.
Drugim wątkiem podniesionym było to, że plan ten jest dokumentem inwestora, a nie Gminy, że właściciel terenów – inwestor zawarł umowę z projektantem i z tego tytułu Wojewoda może uchylić taką uchwałę, ponieważ obowiązek opracowania planu przestrzennego zagospodarowania leży w kompetencji Wójta Gminy.
W związku z taka sytuacją padł wniosek o przesunięcie terminu dyskusji na miesiąc wrzesień. Wszystkie te uwagi zawarte w protokole zostały przesłane projektantowi, jak i też Prezesowi Spółki Pani Czarnocie.
Uwagi te w całości zostały uwzględnione w przesłanym nam nowym projekcie planu przestrzennego zagospodarowania Bagicz, który możemy Państwu Radnym w dniu dzisiejszym wręczyć.
W dniu 8 lipca br. zorganizowałem spotkanie Radców Prawnych Gminy, Bałtyckiego Centrum Turystycznego, merytorycznych pracowników Urzędu Gminy, Pani Prezes BCT i Przewodniczącego Rady Gminy.
Ze spotkania tego uzyskałem opinię, że najlepszym wyjściem będzie powrócenie do etapu zorganizowania i ogłoszenia przetargu przez gminę na wykonanie planu przestrzennego zagospodarowania Bagicza. W tej kwestii poczyniono już przygotowania do zorganizowania tego przetargu.
Jeżeli chodzi o kwestię, dlaczego plan ten był realizowany przez spółkę a nie przez gminę to wyjaśniam:
1) Płatnikiem wykonania nowego planu byłaby spółka, z która podpisano porozumienie o finansowanie przez nią planu.
2) Plany takie realizowane były w przeszłości, np.:
a) plan siłowni wiatrowych obejmujący obszar około 450 ha w Rusowie i Kukini;
b) plan siłowni wiatrowych w Gwiździe, około 50 ha;
c) plan zagospodarowania działki po starym wysypisku-wylewisku przez Pana Lichterowicza.
3) Niezależnie od tego, kto jest płatnikiem za wykonanie planu przestrzennego zagospodarowania to Rada Gminy decyduje o jego kształcie i przyjęciu go.
Wysoka Rado!
1) Podjęcie uchwały o uchyleniu uchwały Rady Gminy Nr XLI/225/2006 z 10 lutego 2006r. dotyczącej przystąpienia do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego części obrębu Bagicz i części obrębu Sianożęty uniemożliwi rozpoczęcie inwestycji na tym terenie. Obowiązujący plan przestrzennego zagospodarowania z 1997r., przy wycofaniu się Kołobrzegu z podpisania umowy na realizację wspólnego lotniska, powoduje zmiany lokalizacyjne poszczególnych obiektów. Wszystkie przedstawione nam wyliczenia wskazują też, że przy 2,5 tys. miejsc noclegowych całe przedsięwzięcie będzie dla inwestora nieopłacalne. Zachodzi też potrzeba określenia parametrów poszczególnych obiektów, jak chociażby wysokości, powierzchni zabudowy, linii zabudowy, itp.
2) Naruszy powagę Rady i Urzędu. Uchwała o przystąpieniu do zmiany planu podjęta była jednogłośnie. Uchylenie jej zrodzi wiele podejrzeń, że coś się za tym kryje, że ktoś w tym ma interes, że Kołobrzeg wszedł w nasze struktury Rady Gminy Ustronie Morskie i stanie na przeszkodzie w realizacji lotniska turystyczno-usługowego, które jest priorytetem całego planu przestrzennego zagospodarowania tego terenu.
3) Część udziałowców inwestycyjnych może zrezygnować, wycofać się ze względu na to, że mają do czynienia z brakiem stabilności w podjętych wcześniej decyzjach.
4) Tereny będące własnością spółki mogą być podzielone i sprzedane przed realizacja inwestycji a nowi właściciele mogą wymóc na Gminie bardzo niekorzystne zmiany planów przestrzennego zagospodarowania.
5) Gmina nie wytrzyma uzbrojenia terenów w infrastrukturę komunalną. Na tak dużym terenie nie będzie możliwości kontroli nad przebiegiem realizacji dużej ilości małych inwestycji.
Przedstawiając powyższe zwracam się z prośbą do Rady Gminy o niepodejmowanie tak niekorzystnej uchwały”.
Radna Dorota Gałęzowska stwierdziła, ze przecież była obecna na tamtych ustaleniach, gdzie był przedstawiany projekt planu. Ostateczne ustalenia były takie:
- były duże wątpliwości w stosunku do projektu;
- ustalono, iż we wrześniu wracamy do rozmowy, gdzie inwestor ma odpowiedzieć na nurtujące pytania;
- przedstawiona analiza do uzasadnienia projektu uchwały opiera się na przypuszczeniach (brak mocowań prawnych), że będzie inna realizacja, tak jakby „ czarownice na miotłach miały fruwać”, jest to bardzo asekuracyjne. Pierwsze prawdziwe zdanie to to, że Państwo boją się konkurencji. Przecież nikt z nas nie zgodziłby się, żeby kupionych, prywatnych terenach ktoś nakazywałby, co, gdzie i kto ma to robić.;
Obecna decyzja to znów odsunięcie czasu realizacji inwestycji w czasie, co najmniej o 3 lata, to będzie marazm. Może się zdarzyć, że w tym czasie spółka się rozwiąże, podzieli teren na działeczki a Starostwo da na to zgodę, a Gmina zostanie na lodzie. Według niej jest to bardzo szybkie działanie, nikomu niepotrzebne.
Radny Stefan Dymański stwierdził, iż podziela część zapisów analizy i uzasadnienia pod jednym kątem, iż zacznie się dyskusja i wypracowanie wniosków, tak jaki był zamiar radnych z poprzednich sesji, czy spotkań. Nie myślał, że dojdzie do czegoś takiego tak obecna chwila. Zapytał, co zmusiło Radę, aby zwoływać sesję nadzwyczajną, co nakazuje działać tak pochopnie? Powrót do uchwały z 1997r. nic nie da. Są to określone ramą sprawy zastałe. Balic Center nic na tym terenie nie będzie mógł zrobić. Wydając opinię, że nic nie robili prze tyle lat to gmina stopuje wszystkie dalsze działania. Uchylamy poprzednią uchwałę, i ci dalej? Czy jest na to odpowiedni czas? Czy może zapytać gości z komisji urbanistycznej o opinię, dlaczego teraz, już? Czy jest zasadnym rozpoczynać od początku, to co już zrobiono? Wójt Gminy informował, iż trwają prace dotyczące procedury poszukiwania nowego projektanta. Co Rada zyskuje , że w tak krótkim czasie musi podjąć decyzję? Uważa, że teraz to jest działanie polityczne by wytracić kogoś z obranego kierunku. Na spotkaniu w maju było wiele uwag, projekt planu został przesądny do poprawki. Co w tej chwili gmina zyska rezygnując z wcześniej podjętej uchwały? Będzie to tylko odsunięcie w czasie realizacji projektu. Jeżeli chcemy cos stworzyć na określonych warunkach, należy się trzymać podjętych działań. Radny poprosił o zabranie głosu przedstawiciela komisji urbanistycznej.
Mieczysław Pogorzelec – 15 maja br. (poprawka z sali 13 maja) komisja architektoniczna wyraziła swoją opinię. Obecne spotkanie jest konsekwencją tamtego. Jest to uściślenie planu zagospodarowania przestrzennego. Prze okres sześciu tygodni nic się nie zmieniło. Komisja architektoniczna nie miała od Gminy żadnych nowych informacji.
Sprawa lotniska- inwestor miał przedłożyć dokumenty potwierdzające zgodę na marinę, na lotnisko. Jaką gmina ma gwarancję bez tych dokumentów, że marina, lotnisko i inne inwestycje będą realizowane? Te dokumenty muzą być przedłożone Radzie, inwestor winien je pokazać, że są, że istnieją. Inwestor przez 6 tygodni nie przedstawił swojego stanowiska, a korespondencja krążyła. Zapisy w planie muszą być jasne, muszą być ustalenia z instytucjami, wydane opinie. Plan będzie ten sam, nie ma obaw, że to coś zmieni. Winny być zapisy o podziale kompetencji. Jasne rozgraniczenia, które cele publiczne, które nie. Musi być wszystko domówione. Co nie jest zapisane, co nie ma na dokumencie to nie istnieje. Obecne kierunki działania nie zmieniają inwestycji. Wszystko musi być na ”papierze”. Nie przedłuża to procedur.
Wójt Gminy powiedział, aby Pan Pogorzelec zapoznał się z procedurami dotyczącymi sposobów uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego, jak długi jest to proces i ile wymaga starań i czasu.
Pan Mieczysław Pogorzelec uważa, ze w tej wersji plan nie nadaje się do uchwalenia, bez uzgodnień, porozumień.
Przewodniczący Rady oddał głos Pani Prezes Balic Center.
Pani Małogarzata Parzychowska-Czarnota podziękowała za możliwość uczestnictwa w dzisiejszym spotkaniu. Krótko przypomniała historię i cele działań Balic Center. Powiedziała, iż nie rozumie tej sytuacji biorąc pod uwagę wcześniejsze działania. Praktycznie nikt nie jest w stanie w sposób rzeczowy uzasadnić wniosku o uchylenie tej uchwały. Zarzuca się Spółce mówienie nieprawdy, są w Urzędzie Gminy dokumenty do wglądu, gdzie wszystko jest wyjaśniane. Podpisano porozumienie, że Balic Center płaci za opracowane planu. Odnośnie zaistniałej sytuacji: celem było, jest i będzie budowanie centrum turystycznego. Musi być tylko decyzja, wola Rady. Z Państwa wola i wytycznymi będziemy realizować inwestycję. Prośba, aby przy podejmowaniu tak ważnej decyzji zwrócić uwagę, na terminy i prawne uwarunkowania. Spółka pracuje nad planem od 1997r., realizacja tego pierwotnego planu w obecnej sytuacji jest niemożliwa, Kołobrzeg nie wyraża na to zgody, w tym miejscu, z tymi zapisami lotniska nie będzie. Obecnie jest wstępna akceptacja dla tych terenów, choć dla Spółki BC nie jest to wygodne. Obecny teren daje bardzo duże możliwości inwestycyjne, ale niekoniecznie dla spółki. Padają uwagi, iż spółka chce przeznaczyć ten teren pod sprzedaż. Owszem spółka mogłaby podzielić teren na kilkadziesiąt tysięcy działek, jednak tego nie chce , i nie czyni w tym kierunku żadnych działań. Celem jest realizacja projektu o najwyższej skali. Prosi Radę o udzielenie szansy realizacji inwestycji.
Radny Stefan Dymański poprosi o konkretna odpowiedź, czy w najbliższym czasie Rada otrzyma dokumenty dotyczące lotniska i mariny, tj. uzgodnień i pozwoleń, które spółka posiada. Jest to istotne dla dalszych działań.
Pani Czarnota powiedziała, że od 1997r. obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego, gdzie istnieje lokalizacja lotniska i mariny oraz innych obiektów. Od 2002r. spółka podejmowała próby zmiany lokalizacji tych inwestycji i dopóki nie ma planu zagospodarowania żaden z urzędów nie wyda pisemnej oceny sytuacji. Te lokalizacje są możliwe. Wydawało się, że jest już wypracowane porozumienie, wspólne stanowisko. Obecnie Spółka Balic Center nie dysponuje żądanymi dokumentami, ich uzyskanie obwarowane jest wieloma czynnikami.
Radny Zenon Wajgert zwrócił się z kilkoma zapytaniami do przedstawiciela komisji architektonicznej:
1) Czy jest możliwość zlokalizowania lotniska na terenie Gminy Ustronie Morskie skoro Kołobrzeg nie wyraża zgody, jakie muszą być zachowane odległości od budynków?
2) Czy końcowe wnioski analizy zmuszą Balic Center do szybszego działania, czy jest to bodźcem do lepszego działania?
3) Od 2006r. praktycznie nic się nie dzieje, nie podjęto żadnych działań, nie rozpoczęto inwestycji.
Pan Mieczysław Pogorzelec w odpowiedzi na temat lotniska stwierdził, iż w tym temacie nie jest specjalistą. Mówił i nadal powtarza, że muszą być na piśmie dokumenty, opinie specjalistyczne, zezwolenia, itd. Są dwa tereny na zainstalowania lotniska: Gmina Ustronie Morskie i miasto Kołobrzeg. Z istniejących możliwości wygląda na to, że odwrócenie lotniska w kierunku Sianożęt, zaznaczając, że to Rada podejmuje decyzję, Ministerstwo może nie wydać zgody. Poza tym Kołobrzeg nie chce samolotów, a u nas będą mogły startować w kierunku miejscowości wczasowej. W nowym planie Spółka nie przewiduje lotniska, nie będzie go. Tak samo z mariną.
Wykonanie planu będzie w 50%. Uważa, że okres działania po podjęciu przedstawionego projektu uchwały nie będzie długi. Przedstawiony przez Spółkę plan zagospodarowania nie jest możliwy do zaakceptowania przez gminę. Podstawowe działanie to dopasować plan do nowych warunków.
Pani Czarnota uważa, że są rozbieżne zdania, co do lokalizacji lotniska. W planie jest zapisane lotnisko Ustronie Morskie – Kołobrzeg. Jeżeli Kołobrzeg nie wyrazi zgody to rzeczywiście ministerstwo nie da zgody na lokalizację. Chyba, że tylko małe, cywilne lotnisko.
Przewodniczący Rady Andrzej Basarab zamknął dyskusje i poddał pod głosowanie projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębu Bagicz i części obrębu Sianożęty w Gminie Ustronie Morskie.
W głosowaniu uczestniczyło 15 radnych.
Uchwała Nr XX/120/2008 uchylająca uchwałę w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębu Bagicz i części obrębu Sianożęty w Gminie Ustronie Morskie została podjęta następującą ilością głosów:
„za” uchylenie – 10 głosów, „przeciwko” uchyleniu – 5 głosów, głosów wstrzymujących nie było.
Na tym zakończono obrady.
Przewodniczący Rady Andrzej Basarab zamknął XX Sesję Rady Gminy w Ustroniu Morskim.
Liczba wyświetleń: 124
Źródło informacji: Joanna Korczyk
Data źródła: 2011-02-22 16:57
2023-11-24 18:14 Migracja strony